Susret u Paksu

Naš prvi Erasmus susret u sklopu projekta održao se od 18. do 21. siječnja 2018. Tema prvog susreta bila je obilježavanje svetkovina i blagdana u Waldorfskim školama. U školama koje rade po Waldorfskom kurikulumu svetkovine i njihovo obilježavanje imaju posebno značenje i mjesto. Svaka je svetkovina posebna i priprema se pažljivo. U raznim državama, ali i u školama u istim državama svetkovine se razlikuju iako imaju i mnogo zajedničkog. Svaka je škola pripremila prezentaciju o tome kako se kod njih slave svetkovine.

U isto vrijeme održan je i partnerski sastanak i na njemu su voditelji marljivo dogovarali detalje susreta i projektnih zadataka koji su pred nama.

Naši domaćini lijepo su nas ugostili. Učenici škole u Paksu proveli su nas gradom i okolicom te nam pokazali vinograde, polja, ulice i rimsku tvrđavu. Prošetali smo se i pored lijepog plavog Dunava.

U sklopu susreta bilo je i predavanje otvoreno za javnost pod nazivom -Svetkovine - antropozofski pristup, a održao ga je  Imre Shie, antropozofski svećenik.

Da ne bi samo slušali i govorili imali smo i radionice eutimije, string games i pjevanja na kojima smo dobili mnoge vrijedne ideje za nastavu.

Dogovoreno je i snimanje filma te održan sastanak s predstavnicima roditelja.

Nakon susreta učitelji su odlučili da će naučeno tjedno dijeliti s kolegama i roditeljima na učiteljskim vijećima i roditeljskim sastancima.

Priloženi dokumenti:
paks.jpg