> Erasmus+
Erasmus+

Erasmus+ najveći je program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport te obuhvaća razdoblje od 2014. do 2020. godine. Obuhvaća sve europske i međunarodne programe i inicijative Europske unije u području obrazovanja (opće obrazovanje, visoko obrazovanje, obrazovanje odraslih), osposobljavanja (strukovno obrazovanje i osposobljavanje), mladih i sporta.

Predstavljamo vam Erasmus+ projekt pod nazivom:  New global sustainable community forms in eastern Europe in the pathway of alternative education through cooperation, motivation and inspiration of teachers and parents, koji smo pripremali tijekom 2017. godine te u koji je naša škola uključena kao jedan od partnera.

Sudionici projekta su Osnovna waldorfska škola (i vrtić) Aranyhal u mjestu Paks u Mađarskoj, Waldorfska škola Maribor iz Slovenije i naša Osnovna waldorfska škola u Rijeci

Glavne teme kojima ćemo se baviti su: obilježavanje svetkovina i blagdana tijekom godine, antropozofija kao temelj waldorfske pedagogije, rad s roditeljima, razmjena iskustava u radu vezano za nastavni proces, međusobna trajna podrška u odgojno-obrazovnom radu, diseminacija stečenih znanja i vještina prema lokalnoj i široj zajednici, a i povezivanje s institucijama lokalne zajednice: zajednice Slovenaca i Mađara, Mjesnih odbora te odjela Grada Rijeke.

Svaka od škola pokriva jednu specifičnu temu. U Mađarskoj je to tema blagdana i svetkovina te će se do kraja ove godine na tu temu uz teorijski dio (predavanja, radionice…), izraditi i dokumentarni film. U Mariboru je glavna tema antropozofija, duhovna znanost koja je temelj za waldorfsku pedagogiju, a naša je riječka tema prijenos iskustava i unaprjeđenje

« Siječanj 2019 »